11-13 листопада 2014 року в м. Львів відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Промислова безпека. Найкращі практики – 2014. Сучасні системи управління»

ДП НДІ «Система»

Конференція проводилася Міністерством енергетики та вугільної промисловості України за підтримки журналу «Промислова безпека», Державного підприємства «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», ПАТ «Львівобленерго».
У роботі конференції прийняли участь понад 150 осіб, серед яких представники українських та міжнародних підприємств, офіційних органів влади та недержавних організацій. Урочисте відкриття заходу відбулось 11 листопада у приміщенні Національного університету «Львівська політехніка». Далі робота конференції проходила в конференц-залах готелю «Дністер».

До участі запрошені заступник міністра Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства інфраструктури, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Федерації роботодавців України, Федерації профспілок, представники компаній DuPont, Issa Mining, Shell, Метінвест Холдінг, ДТЕК, Ferrexpo, Європейської агенції з безпеки, Міжнародної організації праці, національних наукових установ та ін.

Під час заходу обговорювалися сучасні моделі системи управління охороною праці; методика оцінки та управління ризиками; етапи розвитку інтегрованих підходів до аналізу ризиків в різних галузях паливно-енергетичного комплексу, пов'язаних з управлінням персоналом; шляхи адаптації національного законодавства у галузі промислової безпеки і охорони праці до міжнародних стандартів; важливі аспекти сфери технічного регулювання в умовах створення зони вільної торгівлі згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС; інформування щодо нових законів «Про стандартизацію» та «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Робота конференції проходила за наступними галузевими та тематичними секціями:

  • Системи охорони праці на підприємствах паливно-енергетичного комплексу;
  • Найкращі практики управління ризиками;
  • ЗМІ як інструмент розвитку системи охорони праці та профілактики травматизму. Найкращі практики;
  • Психофізіологічний контроль в системі управління охороною праці на виробництві;
  • Форми і методи управління охороною праці. Найкращі практики.

У рамках Конференції були проведені засідання круглого столу, двох майстер-класів і двох тренінгів. 
Учасники конференції відзначили, що доповіді, виступи й дискусії на конференції забезпечили продуктивний обмін досвідом між вітчизняними та зарубіжними науковцями і практиками, зміцнення взаємозв’язків, обміну результатами досліджень за тематикою конференції.