22-24 травня 2013 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»

ДП НДІ «Система»

22-24 травня 2013 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи» співорганізатором якої була ДП НДІ «Система».

У роботі конференції прийняли участь понад 70 осіб, серед яких були представники Австрії, Польщі, Білорусії, Болгарії, Сербії, а також з 16 різних міст України.

З вітальним словом та першою пленарною доповіддю «Рейтингування в системі оцінювання якості вищої освіти та конкурентоспроможності навчальних закладів» виступив ректор університету професор Юрій Бобало. 

Представник Церковно-педагогічного інституту Кремсу (Відень, Австрія) Андреас Вайсенбек виступив з доповіддю «Забезпечення якості університетської освіти». Василь Паракуда з Науково-дослідницького інституту метрології вимірювальних і управлінських систем (м. Львів) присвятив свою доповідь питанням оцінювання задоволеності якістю освітянських послуг зацікавленими сторонами. Василь Друзюк розповів про дослідження функціонування інтегрованої системи менеджменту Управління магістральних газогонів «Львівтрансгаз». Заступник завідувача кафедри метрології, стандартизації і сертифікації Львівської політехніки Роман Байцар ознайомив учасників конференції з розробленням і впровадженням галузевих стандартів для бакалаврів цього напряму підготовки. Правових проблем забезпечення якості вищої освіти в контексті європейської інтеграції України торкнувся Володимир Ковтунець, який представляв Альянс програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні.

Робота конференції проходила за 4 секціями:

  • Впровадження систем управління якістю: теорія, практика, проблеми;
  • Організація діяльності, моніторинг та інформаційне забезпечення у сфері освіти, науки та виробництва;
  • Атестація, акредитація, сертифікація та оцінювання якості у вищій школі та промисловості;
  • Метрологія та метрологічне забезпечення.

Учасники конференції відзначили, що наукові доповіді, виступи й дискусії на конференції забезпечили продуктивний обмін досвідом між вітчизняними та зарубіжними науковцями і практиками у сфері управління якістю в освіті та промисловості, зміцнення взаємозв’язків між вищими навчальними закладами для подальшої наукової співпраці, обміну результатами досліджень за тематикою конференції та формування рекомендацій щодо вдосконалення навчального процесу.